Registruokitės ir pirmieji sužinokite apie MEZON naujienas ir neriboto interneto pasiūlymus.

KAIP IŠVALYTI IR APSAUGOTI KOMPIUTERĮ NUO VIRUSŲ?

Paskelbta 2017-11-17

Rekomenduojame naudoti naujausias licencijuotas OS versijas, pasirūpinti kad veiktų antivirusinė programa. Norint  turėti didesnį apsaugos lygį, visada galima naudoti mokamas  specializuotų gamintojų antivirusines programas.

Jeigu pastebėjote, kad kompiuteris dirba lėčiau, atsidarinėja visai ne tie interneto puslapiai, kuriuos norite atidaryti, programos savarankiškai užsidaro ar atsidaro, yra didelė tikimybė, kad kompiuteryje yra virusas ar net keletas jų. Vadovaudamiesi žemiau pateikta informacija, pašalinkite virusus iš kompiuterio ir patikrinkite jo saugumo nustatymus:

  • atsisiųskite naudojamos operacinės sistemos (OS) atnaujinimus. Jei naudojatės Windows tipo OS: https://www.update.microsoft.com/. Jei naudojatės UNIX, MAC ar kitokią OS, skaitykite jos OS aprašymus,
  • naudojantis bet kuriuo įrenginiu ir kilus problemai, geriausia kreiptis į gamintoją. Pvz., jei naudojatės Microsoft Windows operacine sistema, kilus problemoms galite kreiptis į Microsoft pagalbos centrą: https://support.microsoft.com/. Kiekvienas gamintojas turi savo pagalbos centrą (dažniausiai gamintojo oficialioje svetainėje būna „support“ skiltis)

Jei nepavyko problemos išspręsti patiems, kreipkitės į IT specialistą.