fbpx
 
Registruokitės ir pirmieji sužinokite apie MEZON naujienas ir neriboto interneto pasiūlymus.

TELECENTRAS VIENAS PIRMŲJŲ EUROPOJE PASIŪLĖ VARTOTOJAMS IŠMANIĄJĄ TELEVIZIJĄ PER LTE TINKLĄ

Paskelbta 2016-10-14

Šiandien AB Lietuvos radijos ir televizijos centras (toliau – Telecentras) gyventojams ir verslui pradeda teikti išmaniosios internetinės televizijos (IPTV – Internet Protocol Television) paslaugą “MEZON+TV”. Ji bus transliuojama per šiuo metu Telecentro plėtojamą ketvirtosios kartos LTE duomenų perdavimo tinklą.

Paslauga “MEZON+TV” savo funkcionalumu yra analogiška tiems Lietuvos operatorių sprendimams, kurie išmaniosios IPTV vaizdą pateikia į vadinamuosius „didelius“ arba „namų“  ekranus. Ji suteiks vartotojui galimybę TV programas žiūrėti realiu laiku, jas valdyti (sustabdyti, atsukti vaizdą atgal, jį prasukti), taip pat peržiūrėti anksčiau transliuotų programų vaizdo įrašus, susipažinti su TV programa ekrane, žiūrėti vaizdo įrašus youtube.com ir pasižymės kitomis klasikinėmis IPTV savybėmis.

“Esame vienas pirmųjų Europos telekomunikacijų operatorių, kurie išmaniosios televizijos paslaugą, reikalaujančią didelės greitaveikos ir tinklo pralaidumo, masiniam vartotojui teiks ne laidiniais tinklais. Iki šiol Europoje buvo žinomi tik pavieniai bandymai tai daryti”, – teigia Telecentro generalinis direktorius Remigijus Šeris. “Šis eksperimento elementas automatiškai diktuoja laipsnišką paslaugos įvedimo į rinką taktiką turinio apimties ir rinkos aprėpties prasme. Kita vertus, yra numatyti plėtros etapai, ir mes judėsim sparčiai.”

“MEZON+TV” startuoja su 12 žiūrimiausių lietuviškų kanalų paketu ir pirmiausia bus siūloma 20 000 esamų MEZON klientų, interneto ryšį gaunančių per Telecentro 4G LTE tinklą, taip pat miestų priemiesčių ir mažesnių gyvenviečių gyventojams, kurie dėl laidinių ir bevielių tinklų stokos šiuo metu neturi galimybės žiūrėti išmaniąją televiziją.

 

Šiuo metu Telecentro spartusis 4G LTE tinklas aprėpia 155 Lietuvos miestus ir miestelius, kuriuose gyvena 80 proc. Lietuvos gyventojų. Tinkle veikia 500 bazinių stočių ir yra įdiegta ekskliuzyvinė duomenų perdavimo kokybės valdymo sistema, leidžianti užtikrinti aukštą MEZON+TV paslaugos pateikiamumą.